Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, vjen me një mesazh për shqiptarët, ndërsa flet për një tjetër dekadë me ardhjen e vitit 2020.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kryemadhi thekson se kjo dekadë do të flakë këtë qeveri që e cilëson “Rilindjen e tradhtarëve të Kombit”/

“Viti 2020 hap dekadën e shpresës, dekadën e fitores mbi të keqen, dekadën kundër varfërisë, dekadën kudër rifitimit dhe konsolidimit të lirive, dekadën e një Shqipërie pjesë të BE-së. Kjo dekadë do të flakë tej Rilindjen e shëmtisë politike dhe morale, Rilindjen e tradhtarëve të Kombit.”, shkruan Kryemadhi në mesazhin e saj. Kujtojme se LSI mbajti sot Konventen e saj, ku Kryemadhi mbajti edhe nje fjalim.