Policia ka zbarkuar në qyteti ne Laçit ku po ushtron kontrolle masive në shtëpi dhe në automjete. Efektivët po kontrollojnë në mënyrë të detajuar mjetet.

Mbrëmjen e sotme po zhvillohet një aksion në të gjithë Shqipërinë, i cili ka në fokus goditjen e lojërave të fatit dhe të basteve të paligjshme. Në Tiranë priten mbi 50 arrestime dhe po ushtrohen kontrolle masive në lokale, të cilave u sekuestrohen edhe kamerat.