Home SHQIPERIA Lagja e re e Zall Herrit/ Rama: Pas pak ditësh hapen dyert e shtëpive për 49 familje

Lagja e re e Zall Herrit/ Rama: Pas pak ditësh hapen dyert e shtëpive për 49 familje

0
Lagja e re e Zall Herrit/ Rama: Pas pak ditësh hapen dyert e shtëpive për 49 familje

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

49 familje të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit të 2019, do të futen në shtëpitë e reja në Zall Herr.

 

Lajmi është bërë me dije nga Kryeministri Edi Rama i cili teksa ka publikuar pamjet nga lagja e re, ka bërë me dije se 150 familje janë strehuar tashmë në shtëpitë e tyre në Zall Herr.

 

“Mirëmëngjes dhe me Zall Herrin ku deri tani kemi strehuar në shtëpi të reja 150 familje të prekura nga tërmeti, e për pak ditë do të hapen dyert edhe për 49 familje në lagjen e re, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama në rrjetin social Facebook.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë