Skip to content

LAJM I FUNDIT/ Çdo të ndodhë me LDG-në?! Grida Duma zbulon datën e zgjedhjes për kryetaren e re

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Deputetja Grida Duma nga Selia e PD-së:

Më datën 19 shkurt do të mbarojë procesi dhe do të zgjedhim kryetaren e lidhjes demokratike të gruas. Ne jemi gjitha të përjashtuara të gjitha zonjat brenda Partisë Demorkatike, pasi ky proces do të udhëhiqet nga një bord drejtues ska lidhje për të cekulibrua votën, në 5 janar nisim punën për degët e lidhjes demokratike të gruas, procesi më i rëndësishëm është analiza dhe perfomancës.
Pas 3 javë naalizë performacncë do të nismi zgjedhjet në nivel dege që do të bazohen në platforma të kandidatëve ku do të zhvillohen devbate3

6 shgkurt do trë zhvillohen zgjedhje të kryetares së LDG, pas datës 7 nis gara nëpërmjet primareve pas debatit dhe në 19 shkurt do të kulmojë me zgjedhjen e kryetare së gruas. Është një organizatë partnere e PD-së, nuk do të kemi vetëm anëtare por edhe kontrributoreqë është koncepti i pjesëmarrjes. Politika të hapet dhe të zgjerohet përmes lidhjes demokratike të gruas duke na bërë një organizatë partnere me PD-në.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë