LAJM I FUNDIT/Çmimi Nobel për paqen iu jepet gazetarëve dhe aktivistëve për fjalën e lirë

maria.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Maria Ressa dhe Dmitry Muratov janë fituesit e Çmimit Nobel për Paqen në vitin 2021.

Çmimi Nobel për paqen për vitin 2021 u është dhënë gazetarëve dhe aktivistëve të fjalës së lirë Maria Ressa nga Filipinet dhe Dmitry Muratov në Rusi.

Vijon…

 

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë