Home SHQIPERIA LAJM I FUNDIT/ Dëmet nga tërmeti, merren të pandehur 5 persona, mes tyre dhe zyrtarë të urbanistikës

LAJM I FUNDIT/ Dëmet nga tërmeti, merren të pandehur 5 persona, mes tyre dhe zyrtarë të urbanistikës

0
LAJM I FUNDIT/ Dëmet nga tërmeti, merren të pandehur 5 persona, mes tyre dhe zyrtarë të urbanistikës

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Prokuroria e Tiranës ka marrë 5 të pandehur për shpërdorim detyre për dëmtimet e termetit të 26 Nëntorit në Tiranë.

I pandehur është marrë edhe një subjekt juridik pasi një pallat që ai ka ndërtuar është dëntuar nga tërmeti, sipas prokurorisë nuk ka respektuar standartet në ndërtim.

Po ashtu të pandehur janë marrë është ish-zyrtarë të urbanistikës në Farkë, Ish shefi i zyrës Geron Çipi dhe dy ish-inspektor.

Dosja për 5 personat ka vajtur në gjykatë për seancë praprake. Ndërkohë që për të dyshuarit e tjerë çëshjta është ndarë nga prokuroria e kryeqytetit.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë