Gjykata e Lartë i ka refuzuar rekursin ish-ministrit të Mjedisit Lefter Koka, i cili kërkonte një masë sigurie më të butë se ajo e arrestit me burg.

Ish-ministri kishte kërkuar përmes avokatëve të tij mbrojtës, ndryshim të masës “arrest në burg” të Apelit të Posaçëm të dates 02 janar. Gjykata e Lartë nuk pranoi rekursin, duke lënë në fuqi masën “arrest në burg”.

Koka u arrestua në Dhjetor, për aferën e inceneratorëve, ku ndaj tij rëndojnë disa akuza si ajo e korrupsionit dhe e shpërdorimit të detyrës.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re