Skip to content

LAJM I FUNDIT/ I arrestuar për vrasjen e Pashko Ujkës, familjarët e Marjan Kolës: Ne jemi familje dëshmorësh, djali ka qenë në Kosovë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Familjarët e Marjan Kolës, i arrestuasr si bashkëpunëtor në vrasjen e ish-Deputetit Pashko Ujka kanë dalë në një protestë ditën e sotme para gjykatës së Shkodrës për të kërkuar lirimin e djalit të tyre. Ata thonë se duan drejtësi dhe se djali i tyrëe ka qenë në Kosovë kur ka ndodhur vrasja. Ata përmendin dhe faktin se janë familjke dëshmoresh.

“Ne jemi familje dëshmorësh. Djali jonë ka qenë në Kosovë. Është arrestuar pa prova. Duam drejtësi,” thotë babai.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë