Mjeku që do të kryente vaksinën e parë në qytetin e Vlorës, Pirro Begaj dhe humbi ndjenjat mëngjesin e sotëm, është nisur me urgjencë për në Tiranë. Mësohet se mjeku ka pësuar hemoragji cerebrale dhe është nisur për mjekim të specializuar në kryeqytet.

Begaj, me detyrë kryevaksinator në qytetin e Vlorës, u ndje keq pak minuta para se të niste procesi i vaksninimit në Vlorë dhe i dërgua me urgjencë drejt spitalit të Vlorës fillimisht.

Vijon…

/faxweb