Home SHQIPERIA LAJM I FUNDIT/ Ishte zhdukur një muaj më parë nga banesa, policia gjen të miturën në Durrës, kush është personi që e stresoi

LAJM I FUNDIT/ Ishte zhdukur një muaj më parë nga banesa, policia gjen të miturën në Durrës, kush është personi që e stresoi

0
LAJM I FUNDIT/ Ishte zhdukur një muaj më parë nga banesa, policia gjen të miturën në Durrës, kush është personi që e stresoi

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Policia gjen 17-vjeçaren e larguar nga banesa një muaj më parë.

Arrestohet në flagrancë 24-vjeçari që kishte strehuar të miturën.

Gjatë kontrollit në banesën e tij, Policia gjeti dhe sekuestroi rreth 400 gramë lëndë narkotike cannabis sativa.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në DVP Durrës, në bashkëpunim me specialistët e Seksionit Operacional të Policisë Kriminale, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së narkotikëve, si dhe të kërkimeve për gjetjen e një 17-vjeçareje që ishte larguar nga banesa një muaj më parë, kanë bërë të mundur lokalizimin e vendndodhjes së saj.

Gjatë kontrollit të ushtruar në zonën e plazhit, në një banesë të marrë me qira nga shtetasi Sh. F., 24 vjeç, banues në Durrës, shërbimet e Policisë kanë gjetur të strehuar 17-vjeçaren që ishte larguar nga banesa.

Po gjatë kontrollit në këtë banesë, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar rreth 400 gramë lëndë narkotike cannabis sativa, të cilën ky shtetas e shiste me doza në zonën e plazhit në Durrës.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se ky shtetas ka kryer marrëdhënie seksuale me 17-vjeçaren.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore u bë arrestimi në flagrancë i 24-vjecarit Sh. F. dhe materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë