Lajm i fundit/ Kulmi i infektimeve, Komiteti i Ekspertëve vendos nëse do të ketë masa të reja

Screenshot-2022-01-13-103643.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Komiteti i Ekspertëve ka vendosur që të mos ndryshojë masat e vendosura për frenimin e përhapjes së Koronavirusit. Edhe pse në ditët  e fundit Shqipëria ka pasur një shtim të madh të infektimeve me koronavirus.

Rritja sipas Komitetit të Ekspertëve ka ardhur nga festat e fund vitit dhe nga dy variantet Omicron dhe Delta. Në vend qarkullon edhe gripi dhe sipas Komitetit viruset po përhapen me nivele të larta.

Vijon..

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë