Home SHQIPERIA LAJM I FUNDIT/ Lulzim Basha kalon në ekstrem, përjashton përjetë nga PD Sali Berishën dhe anëtarët e Komisionit të Rithemelimit

LAJM I FUNDIT/ Lulzim Basha kalon në ekstrem, përjashton përjetë nga PD Sali Berishën dhe anëtarët e Komisionit të Rithemelimit

0
LAJM I FUNDIT/ Lulzim Basha kalon në ekstrem, përjashton përjetë nga PD Sali Berishën dhe anëtarët e Komisionit të Rithemelimit

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur përjashtimin përgjithmonë nga Partia Demokratike të Sali Berishës dhe disa prej anëtarëve të tjerë të Komisionit të Rithemelimit.

Mësohet se vendimi është marrë dje, në mbledhjen e Kryesisë që zgjati për disa orë në seli.

Sipas abc anëtarët e komisionit të rithemelimit që janë përjashtuar janë: Bujar Nishani, Flamur Noka, Albana Vokshi, Edmond Spaho, Arben Ristani, Klevis Balliu, Keltis Kruja.

Pritet që ky vendim i kryesisë të kalojë më pas për miratim në Këshillin Kombëtar të Partisë Demokratike.

Vijon….

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë