Një tjetër aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme.

Sipas policisë rreth orës 18:40 një në Bypassin Levan-Fier një automjet që drejtohej nga një 59-vjeçar përplasi për vdekje një këmbësor të identifikuar si Sokrat Semini.

Njiftimi: Sot rreth orës 18:40, në Bypass_in Levan-Fier, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Baltëzës”, shtetasi Gj. Z., 59 vjeç, banues në Tiranë, duke drejtuar automjetin tip “Benz” me targa AA478YC ka aksidentuar me pasojë vdekje shtetasin Sokrat Semini, 59 vjeç, banues në Fier, i cili ka qënë duke lëvizur në këmbë.

U shoqërua drejtuesi i mjetit dhe po kryhen veprimet procedurale dhe hetimore për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

/faxweb

loading...