Moti i keq me stuhi dhe reshje, 15 fshatra pa energji elektrike

ja-ja-2.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Moti i keq me stuhi dhe reshje shiu të fuqishme ka sjellë problematika në zonën e Lezhës ka probleme në furnizimin me energji elektrike. 15 fshatra kanë mbetur në errësirë prej disa orësh, përkatësisht në të Njësive Administrative Dajç dhe Blinisht.

Shkak i kësaj situate janë bërë defektet e shkaktuara në rrjetin elektrik, ndërsa ende nuk dihet se kur do të fillojë furnizimi me energji elektrike në këto zona.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë