Skip to content

Një muaj luftë me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i gjimnazit në Berat

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Humb betejën me Covid drejtori i gjimnazit “BaB Dud Karbunara”Llazar Palla. Për afro një muaj ka luftuar me virusin e tmerrshëm drejtori i shkollës “Bab Dud Karbunara”, 62 vjeçari Llazar Palla.

Nxënësit dhe mësuesit e këtij gjimnazi prej më shumë se 4 javë ka qënë të ekspozuar ndaj covid 19. Disa klasa kan qëne me më shumë se 10 nxënës të infektuar ndërsa ka patur edhe mësues që kanë rezultuar pozitiv, dhe mes tyre ka qëne edhe drejtori i këtij gjimnazi që sot humbi betejën me covid-19.

Prej muajsh tashme vendi yne eshte i prekur nga shifra te larta ditore Covid-19. Ne Shqiperi regjistrohen mesatarisht rreth 5 viktima ne dite si edhe raste te reja diku te 500, duke konfirmuar se pavaresisht disponueshmerise se vaksinave apo faktit qe shume qytetare kane kaluar Covid-19, akoma te prekurit dhe fatalitetet nga virusi i rrezikshem jane ne nivele shqetesuese.

May be an image of 1 person, outdoors and tree

 

(E.H/Faxweb.al)

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë