Zjarret në Karaburun dhe Radhimë ende zgjerojnë hapësirat. Pasi puna për shuarjen e tyre u ndërpre, pamja që zjarret paraqesin këtë mbrëmje tregojnë përhapjen edhe më të madhe të flakëve. Në radhimë flakët nga fshati kanë përpirë malin. Ndërsa në Karaburun zjarri ka marr përmasa edhe në të mëdha duke iu afruar edhe më shumë bazës së Pashalimanit. Pashalimani ndodhet tek dritat në fund, ndërsa duket që flakët po i afrohen dhe e kanë rrethuar

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re