Pas thirrrjeve publike të ndërkombëtarëve, KED mblidhet sot në 13:30 për shqyrtimin e kandidatëve për gjyqtarë në Gjykatën Kushtetuese.

Ky vendim i KED, e cila nga ana e saj u zgjodh përmes shortit të hedhur në presidencë në datën 4 Dhjetor, vjen pas thirrjeve të bëra publike nga ana e ambasadorëve Yuri Kim dhe Luigi Soreca të bëra më herët gjatë ditës. Vijon…

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re