LAJM I FUNDIT/ Prokurorët e SPAK kërkesë Kuvendit, kërkojnë mandat të pakufizuar në mënyrë që të ndihen të sigurtë

arben-kraja-1.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Prokurorët e Strukturës Antikorrupsion kërkojnë zgjatje mandati. Ata kërkojnë që mandati i tyre mos jetë i kufizuar. Kërkesa e cila mban fimat e të gjithë prokurorëve të Spak tashmë i është dërguar, Kuvendit, komisionit te ligjeve KLP, EURALIUS, OPDAT dhe Ambasades Amerkane, që ata të kenë një mandat të pakufizuar.

Referuar dokumentit që Fax News disponon, prokurorët kerkojnë mandat të pakufizuar duke argumentuar, se do jenë më të sigurtë në punën e tyre për hetime të botës së krimit dhe politikanëve të korruptuar dhe nuk do e kenë frikën e kërcënimit pasi ti përfundojë mandati.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë