LAJM I FUNDIT/ Shoqëronin Aldi Ramën ditën e vrasjes së nënkomisarit Hoxha, apeli jep vendimin për dy të rinjtë

saimir-hoxha-aldo-rama.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

2 të rinjtë që shoqëronin Aldi Ramën, kur vrau oficerin e policisë nën komisar Saimir Hoxha, do të qëndrojnë në burg pa afat.

Gjykata e Apelit në Shkodër la në fuqi vendimin e gjykatës së shkallës së parë në Lezhë, duke rrëzuar kërkesen e Armando Markut dhe Kristjan Sherrit të cilët kërkonin një masë më të butë.

Ndaj dy të rinjve është ngritur akuza “moskallëzim krimi”, pasi të martën e 28 shtatorit, kur u vra oficeri Saimir Hoxha në Vain, ata ndodheshin në makinë me autorin e krimit, 21-vjeçarin Aldi Rama.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë