Pas hyrjes në fuqi të ndryshimeve në kodin penal për krimit zgjedhor, ku SPAK do të hetojë dhe blerjen e votave, por jo personat që e shesin atë, janë caktuar edhe prokurorët që do të ndjekin këro çështje.

Burime bëjnë me dije për Faxweb.al se 5 prokuror që do të jenë përgjegjës për krimet zgjedhore.  Mësohet se drejtues i këtij sektori do të jetë prokurori Ervin Kondili. Prokurorët që do të hetojnë krimin dhe korrupsionin zgjdhorë janë: Edvin Kondili, Klodjan Braho, Enkeleda Millonai, Dritan Prençi dhe Sotir Kllapi.

/faxweb