Të shtèná me ármè zjárrí janë dëgjuar gjatë natës në Kashar ku autorët që po lëviznin me një automjet tip “Benz” shënjestruan një servis por shkaktuan vetëm dème materiale.

Pòlícia ka bërë të mundur kapjen e dy personave të dyshuar pranë “Urës së Dajlanit”. Gjatë ndjèkjes, dy të dyshuarit hodhën ármèn në rrugë, ndërkohë që pòlicia nuk ka zbuluar identitetet për shkak të hètimeve.

Njoftimi i plotë: Më datë 10.10.2020, rreth orës 04:10, është njoftuar salla operative se në Qafë-Kashar, nga një mjet tip “Benz” dyshohet se është qèlluár me ármë zjárri drejt një servisi ku ka vetëm demë materiale.

loading...

Menjeherë pas marrjes së njoftimit, sherbimet e Policisë u vunë në ndjekje të mjetit të dyshuar ku në bashkëpunim dhe me Pòlicinë e Durrësit, në vendin e quajtur “Ura e Dajlanit” u bë kapja e dy personave të dyshuar të ngjarjes.

Shërbimet e Pòlicisë janë duke ushtruar kontroll të banesave të këtyre shtetasve si dhe vijon kontrolli në rrugën interurbane Tiranë-Durrës pasi dyshohet se gjatë ndjèkjes nga Pòlicia këta shtetas kanë hedhur ármën e zjárrit në rrugë.

Shtetasit e kapur do shoqërohen në DVP Tiranë për veprime të mëtjeshme. Për arsye hetimi nuk bëhen me dije gjeneralitet e tyre deri në përfundim të veprimeve.(A.M/Faxweb.al)

/faxweb

loading...