LAJM I FUNDIT/ Zbulohet data, ja kur Gjykata Kushtetuese do të vendosë për fatin e Metës

1637152364_ilir-meta.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Gjykata Kushtetuese ka caktuar datën e seancës ku do të shprehet në lidhje me shkarkimin e presidentit Meta nga Kuvendi.

Seanca ku do të merret vendimi për fatin e Metës është caktuar në datën 18 Janar të 2022-shit, vit që përkon dhe me përfundimin e mandatit të Metës si president.

Vijon…

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë