Një valë e gjerë arrestimesh janë kryer nga policia e Tiranës, në aksionet kundër informalitetit. Të paktën 20 persona kanë përfunduar në pranga.

Sipas News 24, shumica e të arrestuarve janë biznesmenë të njohur.

Ata akuzohen për mashtrim me skemën e TVSH-së. Aksioni ka nisur prej dy ditësh dhe vijon ende në këto momente.

Të arrestuarit i kanë shkaktuar miliona lekë dëme shtetit.

Informacionet janë paraprake.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re