Skip to content

Largohet nga hoteli i karantinës, gjobitet me 700 mijë lekë lushnjari, nuk iu bind policisë

  • 13/04/2020

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

U largua nga hoteli për ti shpëtuar karantinës, por arratia i zgjati shumë pak.  Një qytetar nga Lushnja, i kthyer pak ditë më parë nga Greqia ka thyer vendimin për qëndruar 14 ditë i izoluar në hotel.

Burime për “ABC News” bëjnë të ditur se pavarësisht monitorimit nga policia dhe ushtria, qytetari ka mundur të dalë nga hoteli, duke u hedhur nga dritarja në pjesën e pasme.

Burimet sqarojnë se qytetari u kap rrugës për në banesën e tij në Lushnje. Burri është kthyer sërish në hotel.

Si të mos i mjaftonin vetëm shpenzimet e hoteli, ai tashmë duhet të paguajë edhe gjobën 700 mijë lekë, për thyerje të karantinës dy javore.

Në 3 hotelet e hapura në qytetin e Korçës janë vendosur me regjim karantine mbi 80 shqiptarë të ardhur nga Greqia. Një pjesë e tyre e kanë kundërshtuar këtë detyrim duke nxjerrë si shkak pagesën e hotelit.

Gjatë 24 orëve të fundit në Korçë janë gjobitur  për shkelje të masave të ndalim qarkullimit  253 qytetarë.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë