Home BOTA Las Vegas: Identifikohet sulmuesi, pensionisti 64-vjeçar

Las Vegas: Identifikohet sulmuesi, pensionisti 64-vjeçar

0

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Sulmuesi që vrau 20 njerëz në Las Vegas dhe plagosi mbi 100, u identifikua si një burrë 60 vjeç, tha policia, transmeton Kosova Post.
Mediat raportuan se ishin 64 vjeç Steven Pedok, të cilin policia më vonë konfirmoi.
Policia kishte raportuar më parë se ishte një burrë i bardhë rreth 60 vjeç që jetonte në “komunitetin e pensionistëve”.
Të paktën 20 vetë u vranë dhe më shumë se 100 u plagosën kur një sulmues i armatosur hapi zjarr në mbledhjen e Festivalit të Muzikës në Las Vegas.
Policia thotë se sulmuesi është vrarë./
The post Las Vegas: Identifikohet sulmuesi, pensionisti 64-vjeçar appeared first on .

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë