I pyetur nga gazetari Sokol Ferro, deputeti Maliqi ka deklaruar në emisionin Studio Plus se Berati dhe Kuçova kanë mbetur pa kryetarë bashkie.

Pasi ka folur për zgjedhjet lokale një partiake deputeti opozitar ka kritikuar kryetarët e bashkive Berat dhe Kuçovë duke thënë se nuk kanë bërë asgjë.

“Janë arrogant dhe kanë shumë probleme të brendshme. Berati duhet të drejtohet nga intelektual të partisë Demokratike dhe të Lëvizjes Socialiste për Integrim”, ka thënë ndër të tjera deputeti opozitar Lefter Maliqi.

loading...