Deputeti Lefter Maliqi u ka bërë thirrje deputetëve të opozitës në Kuvend që të mos votojnë kërkesën e Edi Ramës për shkarkimin e Ilir Meta.

Postimi i Maliqit në Facebook:

I bëj thirrje deputetëve të Opozitës së re, nëse sjeni kukulla të Edi Ramës, largohuni cdo pazari politik qe mund te bejë me ju për cmëndurin e tij të radhes për Shkarkimin e Presidentit.

Nese keni vlera e dinjitet vendi të kaloj në zgjedhje të parakohshme me ndryshim sistemi zgjedhor.

Kalorësi i Rilindjes ti vere fre kalit se po e çon në humnerë. Kalorësi spo i sherben as socialistëve as shqiptarëve, arroganca, ironia, hipja e vetes ne qejf po e çon nga dështimi në dështim.Kalorësi ka frikë nga zgjedhjet pasi parandjen humbjen e sigurt.Presidenti tregoj qe eshte burre shteti pasi shmangu perplasjen covile dhe kthimin e vendit në Diktature.