Home QARKU BERAT BERAT “Lekë dhe euro ose të publikova fotot”, arrestohet 53 vjeçari në Kuçovë, ja si kërcënonte qytetaren

“Lekë dhe euro ose të publikova fotot”, arrestohet 53 vjeçari në Kuçovë, ja si kërcënonte qytetaren

0
“Lekë dhe euro ose të publikova fotot”, arrestohet 53 vjeçari në Kuçovë, ja si kërcënonte qytetaren

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

 

Një 53 vjeçar i shpallur në kërkim nga policia Vlorës është arrestuar ditën e sotme në Kuçovë pasi ndaj tij ishte marrë vendimi për dënim me burg. Mësohet se shtetasi me iniciale, Y.P kërcënonte një qytetare se në rast se kjo e fundit nuk i jepte lekë dhe euro, atëherë do i publikonte fotot e saj.

Njoftimi i Plotë:

Kuçovë

Vijon puna për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim.

Kapet 1 shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë.

Në vijim të punës për kapjen dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të shtetasve të shpallur në kërkim, nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Kuçovë u bë kapja e shtetasit:

Y.P., 53 vjeç, banues në Kuçovë, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë.

Shtetasi Y.P me anë të disa fotove, ka kërcënuar një shtetase dhe ka mundur ti marri një sasi të konsiderueshme lekësh dhe euro.

Shtetasi Y.P, u transferua në DVP Vlorë për veprime të mëtejshme.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë