Një tërmet i fuqishëm është regjistruar pak minuta më parë në Tiranë.

 

Epiqendra ka qenë midis Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Ndërkohë në Tiranë lëkundjet kanë qenë të forta.

 

Sipas EMSC, tërmeti ka qenë 4.7 ballë i shkallës Rihter.