Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë orët e para të kësaj të mërkure, në afërsi të Himarës.

 

Tërmeti ishte me epiqendër në det, por është ndjerë në të gjithë bregun.

 

Tërmeti është regjistruar rreth orës 05:57 të mëngjesit me epiqendër në det dhe magnitudë 3 i shkallës rihter.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re