Dy lëkundje të njëpasnjëshme tërmeti janë shënuar mëngjesin e se hënës në Gjirokastër.
 
Lëkundja e parë është ndjerë në orën 07:18, ndërsa e dytë rreth 14 minuta më vonë, dhe kanë qenë me magnitudë 3.2 dhe 2.7 ballë të shkallës rihter.
 
Nga raportimet e para, lëkundjet sizmike kanë qenë të lehta dhe fatmirësisht nuk kanë shënuar të lënduar dhe as dëme materiale.
 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re