Home Kuriozitete Lëngu që shkrin dhjamin

Lëngu që shkrin dhjamin

0

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një metodë e shpejt dhe krejtësisht natyrale mund të ndikojë që të humbni peshë dhe kështu të mbani në formë të mirë trupin dhe shëndetin tuaj.
Bahet fjalë për një recetë të cilën mund ta përgatisni në shtëpi, me vetëm 3 përbërës: Mjaltë, uthull molle dhe lëng portokalli.
Merrni një lugë gjellë mjaltë, 1 filxhan lëng portokalli dhe dy lugë gjelle uthull molle.
Përziejeni këta përbërës mirë, derisa të fitohet masa homogjene.

Këtë lëng duhet ta konsumoni sa herë që hani mëngjesin, drekën apo darkën.

Ekspertët thonë se kjo përbërje shkrin dhjamin në mënyrë shumë efektive, ndërsa përveç kësaj ka një shije shumë të mirë dhe u jep energji.
 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë