Home Kuriozitete Lëngu që zgjidh problemin e pagjumësisë

Lëngu që zgjidh problemin e pagjumësisë

0

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Nëse keni probleme me pagjumësinë, gjumin e lehtë ose nëse zgjoheni gjatë natës, kjo recetë mund të sigurojë një gjumë të rehatshëm e të qetë. 
Fruti i bananës  është e pasur me kalium dhe magnez, të cilat çlirojnë muskujt dhe nxitin gjumin, prandaj përgaditja e e një lëngu nga bananja do të sjellë gjumë të rehatshëm.
Përgatitja e pijes:
Hidhni një litër ujë në një enë. Merrni një banane, pastrojeni mirë dhe e preni në copa të vogla, pastaj vendosin në ujë së bashku me lëkurën dhe lini të vlojë për dhjetë minuta.
Pas kësaj, hidheni ujin në gotën për çaj, shtoni cimet për të përmirësuar shijen dhe pine lëngun një orë para shkuarjes në gjumë derisa është ende i ngrohtë.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë