Policia e Elbasanit ka vënë në pranga një 20-vjeçar që lëvizte me kallashnikov në çantë. Blutë e Elbasanit njoftojnë se ngjarja është regjistruar në fshatin Qukës, ndërsa i riu u arrestua në flagrancë.

 

Nga kontrolli në çantën e tij u gjetën dhe sekuestruan 1 armë zjarri kallashnikov dhe municion luftarak për të. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re