Në faqen e parë të gazetës “Panorama” do të lexoni:

Titujt kryesorë:

Konflikti për pronën/ Si u shitën 101 dynymë tokë me prokurë të falsifikuar

“Universiteti ‘Luarasi’, me tarifa promovuese”, apeli i dekanit të Fakultetit të Drejtësisë për maturantët

Sot nis “Euro 2024”, Kombëtarja gati për sfidën me Italinë. “Birra Korça”, mes birrave më të mira europiane të 24 vendeve garuese

U dhunua brutalisht, del nga koma pas 16 ditësh avokati Mëngjesi

Lehtësi për pagesat e shqiptarëve në BE, BSH aplikon për anëtarësim

“Futbolli i qytetit” nis me Elbasanin, çfarë u mungon sot stadiumeve

DOSSIER

“Bashkëpronare e një firme ndërtimi në Shkup, projektet që ajo financoi”. Koha kur Nënë Tereza ishte tregtare

OPINION

Vula e partisë, apo vula e historisë?!/ NGA ARIAN GALDINI

Universi paralel i Zija Çelës/ NGA LAZËR STANI

Alice në Rakiland/ NGA EDISON YPI

Në faqen e parë të gazetës “Panorama Sport” do të lexoni:Titujt kryesorë:

Sot në 21:00 ndeshja hapëse e edicionit të 17-të, “pancerat” presin Skocinë

EUROPIANI “ZJARR”, Gjermania vishet kuqezi

Silvinjo “show” me formacionin, manovrat kundër italianëve

Ikën Smajli, Vllaznia pret Hysen Memollën

Shehi ngre tonet, spostohet Mehmeti dhe “tremb” Maget

Mici qëndron, Najdovski i vendos kushte Tiranës

Ibra premton trofe, Fonseka: Shkruaj historinë te Milani

“Euro birra”, Shqipëria përfaqësohet me Birra Korça

Goli historik, Sadiku: Ja pse ky grup më bind

Pesë rregullat e Spaletit, nga kufjet te zëri

Trukoi për 300 euro, do gjykojë Itali-Shqipëri

Në faqen e parë të “Gazetës Shqiptare” do të lexoni:

Titujt kryesorë:

“Birra Korça”, e vetmja birrë shqiptare mes kampionëve të birrave europiane në EURO 24

Meta në SPAK: Me pasuritë është marrë Monika, më pyetën për çështje të 2006

“ Vetting”: Si u ‘grabiten’ me letra falso 101 dynym tokë në Shëngjin! Tre prokura falso ‘zhduken’ pronarët nga toka

Universiteti “Luarasi” me tarifa promovuese Admir Belishta: Fakulteti i Drejtësisë ofron 4 programe studim

Shqipëria, në mesin e 4 vendeve me shpenzimet më të ulëta për pensionet në raport me PBB-në në Evropë

“Hysni Kapo, në përplasjen me Hrushovin mori me vete Thanas Nanon”

Ish-të përndjekurit, lista e re me emrat e 15000 përfituesve

Opinioni i Ditës

Nga dje, Evropa financiare më afër/ Nga FATOS ÇOÇOLI

Kosova nuk është dhe nuk do të jetë vetëm/ Nga BAJRAM BEGAJ

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re