Një grua 36 vjeç është proceduar në gjendje të lirë nga policia pasi ka qëlluar me gurë vjehrrin e saj K.J 62 vjeçar i cili i ishte afruar banesës së saj dhe pse gjykata i kishte dhënë gruas urdhër mbrojtjeje prej tij. Procedim ka nisur dhe ndaj të moshuarit pasi kishte shkelur urdhrin e gjykatës.

Njoftimi i policisë:

Procedohet në gjendje të lirë H. J., 36 vjeçe dhe K. J., 62 vjeç, banues në Librazhd, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës”, pasi shtetasja H. J. e pajisur me urdhër mbrojtjeje ndaj vjerrit të saj, shtetasit K. J., e ka goditur këtë të fundit me mjet të fortë (gurë), sepse ky shtetas i është afruar banesës së saj.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re