Gazetari Alfred Peza ka ironizuar Lulzim Bashën, pasi ky i fundit ka botuar librin e tij të parë në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit.

“Eh mer Lul, kur të më tregosh sesi mund të botohet një libër pa shkruajtur, mund tua mbushësh mendjen shqiptarëve sesi mund të bëhesh Kryeministër duke fjetur gjumë!”- shkruan Peza.

Libri i kreut të PD titullohet ‘Misioni im’ dhe vjen si një letër e hapur për qytetarët, ku Basha rrëfen rrugëtimin e tij politik. (TemA)