Skip to content

Llahtara e përmbytjeve në Iran: kur “lumi merr” njerëz e bagëti

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Më shumë se 80 persona kanë vdekur dhe 30 janë ende të zhdukur në Iran më shumë se një javë pasi përmbytjet përfshinë disa pjesë të vendit, thanë burime zyrtare. وفاة سبعة أشخاص في سيارة جرفها طوفان الماء المُنهَمِر بفيضان السيول في مدينة مشهد – إيران السبت 30 يوليو 2022.#حرب_من_الله_كونيه_وكورونيه#اليوم_العالمي_للصداقه#حفرالباطن_الان#محرم_1444#Iran#floods#SkirmishWarImam Mahdi Nasser Mohammed Al-Yamanihttps://t.co/1IR68XR7SK pic.twitter.com/PWV711a0jN […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë