Skip to content

‘Lufta’ në PD, Evi Kokalari “bën parashikimin”: Ja çfarë do ndodh me PD në vitin 2022

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Situata në selinë e Partisë Demokratike vijon të jetë  e tensionuar. Emigrantja Evi Kokalari e cila i është bashkuar skuadrës së ish-kryeministrit Sali Berisha ka bërë një “parashikim” për vitin që do vijë.

Me anë të një postimi në Facebook, ajo shkruan se në vitin 2022, kryetari i PD do jetë Berisha, ndërsa shton se po ky i findit do i japë fund edhe regjimit monist të Edi Ramës.

“Në 2022, Sali Berisha bëhet Kryetar i Partisë Demokratike dhe Lider i opozitës së konsoliduar, të ripërtërirë dhe të fuqizuar, që do ti jap fund regjimit monistik të Edi Ramës.

Viti i ardhshëm do të jetë padyshim një vit i mbarë për Shqipërinë!”, shkruan Kokalari.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë