‘Lufta’ në PD ka kulmuar sot, me Sali Berishën që po mban referendumin për shkarkimin e Lulzim Bashës dhe këtë të fundit që do të zhvillojë Kuvendin Kombëtar.

Në këtë luftë janë përfshirë padyshim edhe mbështetësit e të dy palëve, ndërsa në shkallët e selisë së degës nr.1 të PD në Tiranë ishte hedhur vaj për t’i penguar mbështetësit e Berishës të votonin.

Kjo u bë me dije nga Belind Këlliçi.