Luftoi me gjarprin gjigant, burri rrëfen tmerrin

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një burrë është përballur me një gjarpër gjigant dhe i ka shpëtuar vdekjes për mrekulli. Robert Nababan ka rrëfyer historinë e tij të tmerrshme për “Mirror”. Nababan ka qenë duke u kthyer nga puna për në shtëpinë e tij, teksa rrugës pa dy këmbësorë të cilët ishin bllokuar, pasi kishin parë gjarprin.
Robert ka pësuar plagë të thella në krahun e majtë, pasi luftoi për disa sekonda me gjarprin 7 metra të gjatë. Në muajin Mars një person është përballur me një situatë të ngjashme dhe nuk ka mundur dot të shpëtonte. West Sulawesi, është gjetur i vdekur në stomakun e gjarprit.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë