Lulzim Basha deklaroi nga Korça se ndryshimi që qytetarët kërkojnë tashmë është shumë afër.

Ai mbajti para turmës që thërriste “Rama ik”, një fjalë të shkurtër ku tha

“Ndonëse po lëmë pas 8 vite të mbushura me vuajtje kurrë nuk kam gjetur kaq shumë gëzim në zemrat e korçarëve. Tek njerëzit që ecnin nëpër rrugë.

Tek qytetarët në urbane. Ndryshimi po vjen. E keni ndrydhur Brenda zemrës dëshirën për ditën që po afron. Një ndryshim që Korça dhe korçarët e presin prej kohësh për të kthyer dinjitetin. Ju po e prini ndryshimin”, tha Basha./mv.abcnews.al