Moti i keq dhe reshjet e dendura gjatë orëve të fundit kanë bërë që lumi Ishëm të dalë nga shtrati në zonën e Fushë-Krujës.

Dhjetëra hektare me tokë bujqësore janë përmbytur.

Burime për Vizion Plus bëjnë të ditur se për momentin nuk ka banesa të përmbytura mirëpo rreziku është real nëse reshjet vijojnë.

Kjo situate ne fakt eshte e zakonshme per zonat e Fushe-Krujes te cilat jane afer lumit Ishem, sa here qe jemi ne periudhen e vjeshtes ose te dimrit e kur reshjet bien ne sasi te medha.