Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

“Madhështia e Marrëzisë” me regji të Ajlin Petrelës është shfaqur mbrëmjen e të premtes në teatrin “Andon Zako Çajupi” të Korçës.

 

 

Figurën e personazheve të njohur të veprës së Servantes, atë të Don Kishotit dhe Sanço Panços, autorja Ajlin Petrela e ka sjelle për të parë sesi përputhen me realitetin.

 

 

Artistët e rinj të Teatrit Eksperimental “Kujtim Spahivogli” kanë bërë që loja e tyre të duartrokitet nga artdashësit korçarë.

 

Shfaqja “Madhështia e Marrëzisë” e mbështetur nga Ministria e Kulturës do të shfaqet në teatrin e Korçës për katër ditët në vijim, nga data 30 deri në datën 2 nëntor.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë