Makina del nga rruga dhe përmbyset në kanal, shpëton mrekullisht shoferi

aksident-2.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në rreth-rrotullimin e Dimalit.

 

Mësohet se aksidenti ka ndodhur rreth orës 06:30 të mëngjesit të sotëm mjeti tip Ford,i cili ka dalë nga rruga dhe është përmbysur në kanal.

 

Burimet e policisë bëjnë me dije se mjeti me targa AA 602 XL,ka qënë duke udhëtuar me shpejtësi dhe lagështira e rrugës ka bërë që ai të humbasë kontrrollin e mjetit në kthesë.

 

Pas daljes nga rruga,mjeti që drejtohej nga 23-vjeçari R.B,ka përfunduar i përmbysur në kanal.

 

Kanë qënë banorët e zonës ata që pas përplasjes së mjetit e kanë ndihmuar 23-vjeçarin të dalë nga mjeti pa lëndime. 23-vjeçari ka shpëtuar mbrekullisht nga aksidenti i rëndë,ndërkohë që mjeti ështē shkatërruar plotësisht.

 

Ekspertët e policisë rrugore në vendngjarje kanë konfirmuar se shkak për këtë aksident është bërë shpejtësia jashtë normave të lejuara dhe lagështira.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë