Një makinë ka marrë flakë në ecje e sipër.

 

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Iliras të Memaliajt.

 

Mjeti tip “Ford” është përfshirë tërrësisht nga flakës, por falë ndërhyrjes së zjarrëfikëses në kohë nuk raportohet për dëme në njerëz.

 

Tepelenë/ Informacion paraprak

 

Rreth orës 14:00, në aksin rrugor Krahës-Memaliaj, në afërsi të fshatit Iliras, ka marrë flakë në ecje e sipër dhe është djegur plotësisht automjeti tip “Ford”, i cili drejtohej nga shtetasi N. B., banues në Memaliaj.

 

Nuk ka dëme në njerëz.

 

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se zjarri është shkaktuar aksidentalisht.

 

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për sqarimin e rrethanave të situatës.