Home SHQIPERIA Makina përplas 12-vjeçarin në Korçë

Makina përplas 12-vjeçarin në Korçë

0
Makina përplas 12-vjeçarin në Korçë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një aksident ka ndodhur sot në fshatin Voskop në Korçë, ku një makinë ka përplasur fëmijën 12 vjeçar.

 

Policia bën me dije se rreth orës 17:10, jemi njoftuar se në aksin rrugor Voskop-Korçë, në afërsi të lapidarit të fshatit Voskop, shtetasi K. G., 26 vjeç, duke drejtuar mjetin tip “Volkswagen”, ka aksidentuar një të mitur 12-vjeçar, që po lëvizte në rrugë me biçikletë, i cili aktualisht ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Spitalin e Korçës.

 

Drejtuesi i mjetit ndodhet i shoqëruar në Komisariat për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë