Dy të mitur janë përplasur nga një makinë në Rrogozhinë.

 

Ngjarja sipas policisë ka ndodhur në orën 19:40, ndërsa shoferi është larguar nga vendi i ngjarjes.

 

Të miturit, të moshës 10 dhe 11 vjeç ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

 

Rrogozhinë/Informacion paraprak

 

Më datë 09.06.2023, rreth orës 19:40, në qëndër të Rrogozhinës, një mjet tip “Ford”, me targë e drejtues ende të paidentifikuar ka aksidentuar dy të mitur 10 dhe 11 vjeç, dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

 

Si pasojë të miturit janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

 

Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit dhe sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re