Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Dy persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti rrugor të ndodhur këtë të hënë në Korçë.

Sipas informacioneve mësohet se aksidenti ka ndodhur në aksin rrugor Korçë- Pogradec, në afërsi të fshatit Sovjan ku një mjet i tipit Golf është përplasur me barrierat anës rruges duke shkaktuar plagosjen e drejtuesit të mjetit dhe personit tjetër pasagjer në mjet.

Sipas burimeve nga spitali mësohet se të plagosurit ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë ekspertët e qarkullimit rrugor po punojnë për të zbardhur të gjithë dinamikën e këtij aksidenti me dy të plagosur.

Paraprakisht dyshohet për shpejtësi tej normave të lejuara dhe manovër të gabuar.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re