Ditën e diel një aksident i rëndë do të ndodhte te rruga e Kavajës ku Ajas Sulajmani i droguar në timon do të shtypte me makinë  e tij çiftin e bashkëshortëve Arjan dhe Vilma Konomi, së bashku me foshnjen e tyre vetëm 3 muajsh.

Disa ditë pas ngjarjes së rëndë, mësohet se si është gjendja shëndetësorë e tyre.

Fax News ka kontaktuar me një nga familjarët e Arjan dhe Vilma Konomit. Familjarja bëri me dije se pasi kaloi trompozën 2 ditë më parë, duke i rrezikuar jetën, tashmë Arjan Konomi është jashtë rrezikut.

Ndërkohë edhe gruaja është në gjendje stabël. Pak ditë më parë u raportua se Arjan Konomi ishte në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ndërkoha foshnja nuk pati asnjë lëndim nga akidenti i rëndë. Sakaq Ajas Sulejmani doli dje para gjykatës teksa iu dha masa e arrestit me burg.  Sulejmani ka mohuar të ketë qenë  i droguar. Rikujtojmë se pas aksidentit Sulejmani u largua menjëherë nga vendi i ngjarjes, ndërsa në makinë ndodhej edhe me vazjën e tij të mitur.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb